výstava betlémů
Úvod Výstava betlémů Betlémy — galerie Betlém klub Roztoky — kontakt

Výstava betlémů u Panny Marie Sněžné


Kostel Panny Marie Sněžné Výstavy pořádáme od roku 2000 v areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí na Praze 1. Mapují současnou tvorbu betlémů jak v otázce tvůrců, tak v rozsahu použitých materiálů. Zároveň tvoří výstavu i velké množství historických betlémů, opět s ukázkou rozmanitosti použitých materiálů a jejich výroby. Nejpoutavější je mechanický betlém pana Jiřího Votruby, v současné době již 4,5m dlouhý, a betlém postavený podle Třešťských betlémů s historickými figurkami řezbáře Boudného, který se svými rozměry 3x2,5m patří k největším betlémům v Praze.

Výstavy lze hodnotit dle návštěvnosti a pozitivních zápisů v knize návštěv jako velmi zdařilé, k čemuž přispívá i velmi dobrá spolupráce s řádem františkánů sídlícím v klášteře, ve kterém výstavy pořádáme. Výstava bude otevřena 2. 12. 2023 a bude trvat do 3. 1. 2024 Otevírací doba denně 10:00 - 18:00, 24. 12. do 16. 00, 31. 12. do 15:00, 1. 1. 13:00 - 18:00.

Výstavu po celý rok připravuje a organizuje Jiří Votruba s rodinou — manželkou Helenou Votrubovou a dcerami Helenou a Markétou Votrubovou. S realizací výstavy potom pomáhají členové BETLÉM KLUBU a naši přátelé — Karel Fišer, Zdena Fišerová, Irena Fondati, Helena Jelínková, ing. Pavel Trnka, Marie Tvrdková, Jiří Jetmar.

Vzhledem k tomu, že se snažíme každým rokem výstavu maximálně obměnit, vítáme jakokoliv možnost zapůjčení betlémových exponátů na výstavu.

Webisti 2013